واکنش کاربران فضای مجازی به کشتار 290 مسافر هواپیمایی ایران ایر /عمدی که اشتباه نام گرفت !

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

اجساد تکه تکه شده 290 مسافر پرواز که 66 نفر آنها کودک بودند، از میان آبهای خلیج فارس بیرون آورده شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 12 تیرماه 67، هشتمین جنایت مرگبار هوایی جهان، با کشته شدن 290 سرنشین هواپیمای مسافربری ایران ایر در آبهای خلیج‌فارس رقم خورد. کشتاری مرگبار که ادعا شد تنها بر اساس یک اشتباه اتفاق افتاده، آمریکا ادعا کرد هواپیمای ایرباس در خارج از مسیر هوایی پرواز کرده و رزم ناو آمریکایی 7 بار اخطار رادیویی برای هواپیمایی ایران مخابره کرده ولی جوابی دریافت نکرده، عده‌ای از همراهان ناخدا، هواپیما را مسافربری و عده‌ای جنگی تلقی می‌کنند و تنها در عرض چند دقیقه ویلیام راجرز، ناخدای ناو وینسنس آمریکا تصمیم خود را می‌گیرد : هواپیمای مزبور اف-14 است، و به همین سادگی موشک هدایت شونده از ناو آمریکایی یو اس اس به سمت ایرباس مسافربری 655 پرتاب می‌شود!

بعدها کمیته حقیقت یاب از نمایندگان ایران و آمریکا اعلام کرد که 11  اخطار، ارسال شده که 7 مورد آن تنها بوسیله هواپیماهای نظامی است و ایرباس تجهیزات شنیدن آن را نداشته است، بعلاوه اینکه هواپیما در خطوط هوایی تجاری بین المللی پیش بینی شده حرکتی طبق روال معمول داشته است.

آمریکا هیچگاه مسئولیت این حادثه مرگبار را نپذیرفت، توجیه‌ پشت توجیه و در نهایت با این عبارت که ناخدای ناو جنگی خود را در معرض خطر دیده و برای دفاع از خود دستور شلیک داده قضیه را تمام شده تلقی کرد. در نهایت، مبلغی در حدود 100 میلیون دلار تحت عنوان بلاعوض از طرف دولت آمریکا به مجموع خانواده ها و غرامت ناشی از سقوط هواپیما به ایران پرداخت شد.

2 سال بعد ویل راجرز نشان لیاقت را از دستان جورج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا، برای رفتار بسیار شایسته در زمان افسر فرماندهی ناو وینسنس دریافت کرد!

اکنون پس از گذشت 29 سال از این فاجعه‌ای انسانی حافظه تاریخی ملت ایران، هیچگاه این کشتار آمریکایی را  فراموش نکرده و دولت آمریکا تا ابداز این لکه ننگ تاریخی خلاصی پیدا نخواهد شد. هر چند آلن ایر، سخنگوی اسبق فارسی زبان کاخ سفید، در جریان مذاکرات سال 2015، در پاسخ به خبرنگاری در خصوص این فاجعه گفت: معلوم است که همانطور که گفتید این یک خطای فاجعه بار بود و دولت آمریکا از خانواده های قربانیان عذرخواهی کردند. خارج از آن به این نکته بسنده می کنم بله قبول می کنم که این خطایی بود که در اثر آن خطا ایرانیان بی گناه کشته شدند.

حالا با فرارسیدن سالروز این اتفاق تلخ و دردناک، کاربران فضای مجازی، با ارسال توییت‌های خود، بار دیگر یاد شهدا بی گناه این کشتار را زنده و سیاست‌های کثیف آمریکا را آشکار کردند.

 

واکنش کاربران به کشتار 260 مسافر  /عمدی که اشتباه نام گرفت ! 

واکنش کاربران به کشتار 260 مسافر  /عمدی که اشتباه نام گرفت !

واکنش,کاربران,فضای,مجازی,کشتار,مسافر,هواپیمایی,ایران,ایر,عمدی,اشتباه,نام,گرفت,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 7:51

close
تبلیغات در اینترنت