ترامپ از مذاکره با ایران چه می خواهد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ترامپ, از مذاکره, با ایران, چه می خواهد,

تهران- ایرنا- مواضع و رویکردهای ترامپ, اینک برای همه آشکار ساخته که رئیس جمهوری آمریکا پس از شکستن پیمانی که به دشواری به دست آمد، اینک در تقلای مذاکره, مجدد با ایران, است، آما دلیل او برای این اشتیاق سیاسی چیست؟

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، «حسن روحانی» در نخستین روز این هفته و در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره شهید رجایی اظهار داشت آمریکا برای مذاکره, با ایران, هر روز پیغام می فرستد. به گفته روحانی ارسال این پیغام های مکرر در حالی صورت می گیرد که کاخ سفید از هیچ اقدامی برای فشار و به تسلیم واداشتن مردم ایران, فروگذار نمی کند.
عدم واکنش دولتمردان آمریکایی به سخنان روحانی خصوصا «دونالد ترامپ,» که علاقه وافر خود به جدال لفظی با رئیس جمهوری ایران, را آشکار داشته، نشان از این واقعیت دارد که پیام های مکرر به طرق گوناگون از واشنگتن راهی تهران شده است.
اوایل مردادماه بود که ترامپ, درنشست خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا عنوان داشت حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با مقامات تهران گفت وگو کند. البته «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ترامپ, اندک زمانی پس از این اظهارات بار دیگر شروط دوازده گانه برای توافق با ایران را یادآور شد؛ شروطی که وی حدود دو هفته پس از خروج آمریکا از برجام یعنی اواخر اردیبهشت ماه اعلام کرد و بخش اعظم آن مطالبه تجدید نظر در سیاست های منطقه ای تهران بود.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت: 6:49

close
تبلیغات در اینترنت